Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

2019 års cup avgörs den 6 januari.


Då intar vi traditionsenligt Sundsta Idrottshus och får då se vilka klubbyten som skett och vem som tränar vilket lag. 
Kick-offen för fotbollssäsongen i Karlstad. Som vanligt kommer alla fotbollsälskare att vara där, även du?

Cupen spelas i år för 33:e gången i rad.


Spelschema för 2018 år Inomhuscup
Spelprogram 6 januari 2018
Grupp A:  Carlstad Utd A, Skattkärr Vit, Skoghall och Forshaga
Grupp B: Hertzöga A, Nyedshov, Kurdiska FF Örebro och CU 19 Svart
Grupp C: FBK A, Hammarö, CU19 Orange och HBK 2
Grupp D:  KBK, Skattkärr Röd, Sommarro och FBK U
Matchnr Tid Grupp  Hemmalag  Bortalag
1 08.00 A Carlstad Utd A Skattkärr Vit
2 08.15 A Skoghall Forshaga
3 08.30 B HBK A Nyedshov
4 08.45 B Kurdiska FF CU 19 Svart
5 09.00 C FBK A Hammarö
6 09.15 C CU 19 Orange HBK 2
7 09.30 D KBK  Skattkär Röd
8 09.45 D Sommarro FBK U
9 10.00 A Carlstad Utd A Skoghall
10 10.15 A Skattkärr Vit Forshaga
11 10.30 B HBK A Kurdiska FF
12 10.45 B Nyedshov CU 19 Svart
13 11.00 C FBK A CU 19 Orange
14 11.15 C Hammarrö HBK 2
15 11.30 D KBK  Sommarro
16 11.45 D Skattkärr Röd FBK U
17 12.00 A Forshaga Carlstad Utd A
18 12.15 A Skattkärr Vit Skoghall
19 12.30 B CU 19 Svart HBK A
20 12.45 B Nyedshov Kurdiska FF
21 13.00 C HBK 2 FBK A
22 13.15 C Hammarrö CU 19 Orange
23 13.30 D FBK U KBK
24 13.45 D Skattkärr Röd Sommarro
           
25 14.00 Åttondel 1  1:an gr A  4:an gr B
26 14.15 Åttondel 2  2:an gr A  3:an gr B
27 14.30 Åttondel 3  3:an gr A  2:an gr B
28 14.45 Åttondel 4  4.an gr A  1:an gr B
29 15.00 Åttondel 5  1:an gr C  4:an gr D
30 15.15 Åttondel 6  2:an gr C  3:an gr D
31 15.30 Åttondel 7  3:an gr C  2:an gr D
32 15.45 Åttondel 8  4:an gr C  1:an gr D
           
33 16.00 Kvart 1  Segr match 25  Segr match 30
34 16.15 Kvart 2  Segr match 26  Segr match 29
35 16.30 Kvart 3  Segr match 27  Segr match 32
36 16.45 Kvart 4  Segr match 28  Segr match 31
          
37 17.00 Semi 1  Segr match 33  Segr match 35
38 17.15 Semi 2  Segr match 34  Segr match 36
          
40 17.45 Final  Segr match 37  Segr match 38